Yemek Firması Seçimi

Günümüzde başarıyı yakalayan şirketlerin bir çoğu verimliliğe özen göstererek bu başarıya ulaşmış ve üstünlüğün devamlılığı için de verimli üretimin sürekliliği yasasının ne kadar önemli olduğunun farkına varmıştır. Kapitalist rekabet ortamı firmaları her zaman daha iyiye yönlendirmeye ve daha derin hesaplar yapmaya zorlamaktadır. Uzak doğu üretim felsefelerinin de daha etkin kullanılmaya başlanmasıyla artık yalnızca kendi yaptığı üretimde başarılı olan firmaların rekabette tutunamadığını göstermiştir. Buradan yola çıkarak tedarik zinciri yönetimi gibi kavramlar artık zaruri hale gelmiştir.

Türkiye’de özellikle son 20 yılda satın alma departmanlarının yanı sıra idari işler departmanının da önemi anlaşılmış ve ön plana çıkmıştır. İdari işler departmanı firmalarının satın aldığı hammaddeler, ürünler gibi konuların dışındaki temin edilen hizmetler gibi konularla ilgilenmektedir. Artık şirketin her departmanında verimlilik ve optimizasyon mecburiyeti bu departmanda da doğru tedarikçilerle uzun dönemli ilişkilerin geliştirilmesini zorunlu hale getirmiştir.

Firmaların en büyük “outsource” hizmetlerinden biri olan catering konusu, bir çok yönüyle ele alınması gereken, olumlu ve olumsuz yansımaların firmayı en çok etkileyen dışarıdan temin hizmeti olduğu söylenebilir. Yemek konusu çok hassas bir konudur çünkü doğru bir yemek firmasıyla çalışmak yemek saatlerinin hassaslığı, lezzetli yemekler neticesinde çalışanların mutluluğu ve doğru kalori değerleriyle hazırlanmış menüler neticesinde çalışanların enerjisine kadar oldukça hayati konuları içeren bir durumdur.