Tabldot Yemek Firması

Tabldot

Kısaca seçmesiz yemek. Standart bir fiyat garantisiyle seçme şansı sunulmadan hazırlanan menü. Tabldot menüleri aylık bazda hazırlanır.

Tabldot Yemek Firması

Yemek firmaları ya da catering firmaları da denilebilir bu firmalara. Tabldot sistemiyle çalışan firmalar tabldot yemek firmalarıdır. Tabldot yemek firmaları oldukça fazla sayıda olup toplu yemek sektörünün bir kısmını oluşturmaktadır. Türkiye’de nüfusun fazla olduğu yerlerde ya da sanayinin aktif olduğu illerde fazla sayıda bulunmaktadırlar.

Tabldot Yemek Hizmeti

Tabldot menüleri, genellikle aylık bazda, bazen de 15 günlük periyotlarla hazırlanır. Tabldot menüleri oluşturulurken menü uyumlarına ve yemeklerin tekrar etmemesine özen gösterilir. Özellikle öğle ve akşam yemekleri verilen firmalarda öğle ve akşam öğünleri aynı olmamalıdır. Tabldot yemek hizmeti standart yemek hizmetinden farkı bulunmamaktadır. Yemekler yemek firmasının mutfağında üretilerek taşıma yoluyla müşterinin yemekhanesine ulaştırılır ve ısıtılır.

Tabldot Yemek, Alakart ve Açık Büfe

Yukarıda da anlatıldığı gibi tabldot yemek seçme şansı olmayan ve sabit bir yemek çeşididir. Bu yemek çeşidinde listede olan yemekler önünüze gelmektedir. Alakart ise tabldot hizmetinin aksine kendi istediğiniz yemeği yaptırabilmeniz anlamına gelmektedir. Yani yemekler siz sipariş verildikten sonra size özel olarak yaptırılır. Açık büfe de ise yemekler tabldotta olduğu gibi önceden yapılmıştır fakat tabldotun aksine çok fazla seçenek bulunduğundan müşteri kendi beğendiği yemeği seçenekler arasından bulmalıdır. Günümüzde özellikle tatil otellerinde hem pratik olması hem de daha lüks kabul edilmesi açısından açık büfe sık tercih edilmektedir.