İstanbul’daki Yemek Firmaları

İstanbul Yemek Firmaları

Yemek firmalarının en yaygın bulunduğu ve catering-yemek sektörünün en popüler olduğu il olan İstanbul bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da en önde gelmektedir. Türkiye geneli yemek firmalarının önemli bir kısmı İstanbul’da bulunan yemek firmalarıdır. İstanbul’daki yemek firmaları da lokasyon olarak iki ana kategoriye ayrılabilir.

Bunlar;

İstanbul Avrupa Yakası Yemek Firmaları

İstanbul Anadolu Yakası Yemek Firmaları

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan yemek firmaları arasında çok bariz ayrımlar olmamakla birlikte nitelik ve nicelik olarak bir takım farklılıklar bulunabilmektedir. Anadolu yakasında bulunan yemek firmalarının sayısı az fakat her biri ortalama olarak Avrupada bulunan yemek firmalarına göre daha büyük olduğu söylenebilir. Yani az yemek firması var fakat her biri yüksek sayılarda yemek hizmeti sağlayabiliyor. Avrupa yakasında ise daha fazla merdiven altı yemek firması bulunduğu söylenebilir. Doğal olarak Avrupa yakasında oldukça fazla sayıda yemek firması bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı yemek fiyatları da Avrupa yakasında Anadolu Yakasına nazaran daha uygun olduğu söylenebilir.

İstanbul için yemek firması arıyorsanız İstanbul’daki yemek firmalarının listelendiği www.yemekfirmalari.net sitesini kullanabilirsiniz.