Yemek Firması Yer Seçimi

Taşıma yemek hizmeti veren bir yemek firması için konum oldukça önemlidir. Nitekim müşterilerine olan mesafesi ve taşıma güzergahlarındaki trafik durumu yemek hizmeti kalitesini etkileyen faktörlerden bazılarıdır.

İlk olarak yemek firmasının üretim yeriyle müşterinin uzaklığının yemek kalitesini nasıl etkileyeceğinden bahsedeceğiz. Yemekler, yemek firmasında üretildikten sonra taşınma esnasında görünüm ve lezzet kayıplarına uğrayabilir. Bu sebeple yemek firmasının yer seçiminde potansiyel müşterilerine yakınlık mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Müşterinin yemek firmasına uzaklığı 20 kilometreyi geçtiğinde ve gidilen yollarda bir bozukluk varsa bu problemler karşınıza çıkabilir.

Yemek firmasının konumunun iyi belirlenmesi gerektiğinin bir diğer sebebi ise trafik. Malum, yemek firmaları çoğunlukla büyük şehirlerde ve bir çoğu da bir metropol olan İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul’un da en bariz özelliklerinden birisi yoğun trafikli olmasıdır. İstanbul’un kimi yollarında kısa mesafeler dahi yeri geldiğinde saatleri bulmaktadır. Bu sebeple yemek firmasının yer seçiminde özellikle müşterilere giden yol güzergahlarında trafik bulunmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca yemek firmasının da trafiksiz bir bölgeden kısa sürede ana yollara ulaşabileceği konumlar tercih edilmelidir. Yemek saatlerinde yemeklerin zamanında ulaştırılması açısından bu konuya dikkat edilmelidir.